hlavicka2
JAMADAN HUDBA KONCERTY TEAMBUILDINGY MEDIA KONTAKT

Naša hudba

JAMADAN je rytmický orchester, ktorý hrá na bubnoch a perkusiách z Afriky. Rytmus má neuveriteľnú silu a na nej staviame väčšinu nášho repertoáru. Je pre nás prvoradé, aby naša hudba okrem nás bavila aj publikum a preto svoje vystúpenia označujeme ako bubnovú show. JAMADAN je preto nevyhnutné  POČUŤ i VIDIEŤ.

Najvýraznejší nástroj, na ktorom hráme je bubon djembe. Má ostrý vysoký zvuk a slúži ako doprovodný bubon alebo sólový nástroj, ktorý vedie celý orchester a reaguje na tanečníkov.

IMG_9083

Silnú melodickú basovú linku nám obstarávajú 3 naladené basové bubny – dunduny. Ich dunivý zvuk vytvára živelný a hypnotický groove. Na dundunoch sú pripevnené zvonce a dopĺňajú mozaiku ich zvuku.

Našej hudbe dodáva farbu balafón, veľký africký xylofón, ktorý znie rovnako pôsobivo ako vyzerá. V zásobe máme aj kirin (štrbinový bubon ), yabaru (chrastidlo z tekvice), tama (hovoriaci bubon) a množstvo drobných perkusií.Rytmy, ktoré hráme pochádzajú z krajín Mali a Guinea. Niektoré sú stare stovky rokov, iné sú moderné, no každý z nich má v Afrike svoje miesto pri konkrétnej príležitosti. Sú to rytmy zberu úrody, svatieb, ozdravovania alebo rytmy pre tanečnú zábavu mladých i starých. Tanec je neodmysliteľnou súčasťou a hudobníci i tanečníci spolu komunikujú a tvoria jeden celok. Po tom, ako prvé súbory z Afriky začali koncertovať v Európe a USA si táto hudba získala popularitu na celom svete a informácie o nej sú čoraz dostupnejšie. JAMADAN rešpektuje africké tradície, no keďže Afričanmi nikdy nebudeme, ich hudbu taktiež s láskou prispôsobujeme slovenskému temperamentu.